Κι όλο ανεβαίνει…

Δείχνοντας το πολύ καλό του πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεύκιππος Caffeine επικράτησε του Αίαντα Ευόσμου και ανέβηκε ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία όντας πίσω από την πρωτοπόρο Ευκαρπία μόλις 2 βαθμούς.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε ποιότητα καθώς οι δύο ομάδες αγωνίζονταν στην αστοχία η μία την άλλη (19-16).

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Λεύκιππος Caffeine έδειξε ξεκάθαρα ότι θέλει να είναι αυτός που θα φύγει νικητής από το παρκέ. Έτσι οι παίκτες του Αμοιρίδη ανέβασαν την απόδοσή τους, κυρίως στην επίθεση που ήταν και το ζητούμενο (43-28) και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με μια διαφορά 15 πόντους. Το τέταρτο δεκάλεπτο κύλησε στο ίδιο μοτίβο κι έτσι ο Λεύκιππος Caffeine έφτασε σε μια ακόμη άνετη νίκη, φτάνοντας συνολικά τις 7  μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

Πρώτοι σκόρερς για τον Λεύκιππο Caffeine οι Χρήστου με 17 (3) , Νταβουλτζόπουλος με 12 και Κουμπάνης με 11(3).

Τα δεκάλεπτα: 9-8, 19-16, 43-28, 63-39(τελικό)

Διαιτητές: Καλέσης – Λαδάς

Λεύκιππος Caffeine: (Αμοιρίδης) :Δώδος, Στεργίου 4 (1), Κουμπάνης 11 (3), Παλλάκης 1, Στασινόπουλος 8, Κάλφας, Νταβουλτζόπουλος 12, Δάτσης, Κυφωνίδης 6, Σταματέλος, Χρήστου 17 (3), Σταμπουλής 4 (1).

Αίας Ευόσμου(Γυμνόπουλος- Κόρκας): Μπρουκς, Βαρδής, Σκεμπής 7 (1), Λαζαρίδης 2, Γαϊτανης 2, Ρόπουτης 4, Καρασίμος 2, Σαββίδης 7, Παντόπουλος, Περιστεράκης 2, Σεκαδάκης 8 (1), Νέσης 5 (1).