Παρέμεινε αήττητο το εφηβικό του Λεύκιππου Ορόσημο

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα ματς -για την σεζόν 2020/21- πήρε το εφηβικό τμήμα του Λεύκιππου Ορόσημο. Το απόγευμα του Σαββάτου το σύνολο του Λεωνίδα Μαγιάννη επικράτησε εκτός έδρας της Ασπίδας Ξάνθης με σκορ 63-71. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Λεύκιππος είχε το προβάδισμα (18-24 στο 10′) αλλά μετέπειτα οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και το ημίχρονο έληξε με 39-39.

Κατά την διάρκεια της τρίτης περιόδου ο Λεύκιππος ήταν ανώτερος και με την λήξη του δεκαλέπτου, πήρε αέρα 9 πόντων (46-55). Η ομάδα του Μαγιάννη διατήρησε τον έλεγχο στην τελευταία περίοδο, κερδίζοντας με 63-71. Την επόμενη αγωνιστική το εφηβικό τμήμα του Λεύκιππου θα αντιμετωπίσει τον Άθλο Ξάνθης.

Δεκάλεπτα: 18-24, 39-39, 46-55, 63-71

Λεύκιππος (Μαγιάννης): Σαββίδης 14 (1), Ιωαννίδης 3, Δεληγιάννης 7, Πεχλιβανίδης 10 (2), Μακαρατζής 8, Βασαλάκης 15 (1), Βάμπουλας 2, Τσιρχόγλου 12, Κοπτόπουλος, Πλέσιας, Καλτσάς, Μουργόπουλος