Παιδικό: Αγία Βαρβάρα – Λεύκιππος Ορόσημο 63-53

Τον πέμπτο της  αγώνα της για τον Γ’ Όμιλο  της ΕΚΑΣΑΜΑΘ έδωσε σήμερα Κυριακή 25 Οκτωβρίου η παιδική ομάδα του Λεύκιππου Ορόσημο με αντίπαλο την Αγία Βαρβάρα στην Καβάλα (Κλειστό Γυμναστήριο Ποταμουδίων).

Τελικό αποτέλεσμα 63-53 για την ομάδα της Αγίας Βαρβάρας με τους παίδες του Φίλιππου Παϊτάρη να είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί μέχρι το τέλος αλλά να μην μπορούν τελικά να κατακτήσουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Αγία Βαρβάρα ξεκίνησε το παιχνίδι με βραχεία κεφαλή (12-10) αλλά με το τέλος του α΄ ημιχρόνου η διαφορά έφτασε του 10 πόντους για τους παίκτες της καβαλιώτικης ομάδας.

Παρά την καλύτερη εικόνα στην επίθεση στο β΄ ημίχρονο οι παίκτες του Λεύκιππου Ορόσημο δεν κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά παρά την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν. Έτσι η διαφορά των 10 πόντων έμεινε μέχρι το τέλος.

Πρώτοι σκόρερς του Λεύκιπου Ορόσημο οι Καλεντζή (23) και Αλεμδάρ (13).

Τα δεκάλεπτα: 12-10, 30-20, 51-40, 63-53

Διαιτητές: Κατρακάρης-Σαρόγλου

Λεύκιππος Ορόσημο (Παϊτάρης): Χειμαριώτης, Ρασήμ Ογλού 6, Μπίκος, Χαλκίδης, Κοπτόπουλος 3, Ζερνίδης, Τσικρίκης 7, Αλεμδάρ 13, Πουργιάζης 1, Λαύκας, Χαλήλ Ογλού , Καλεντζή 23